Chcesz, aby Twoje zwierzę dłużej cieszyło się świeżym smakiem swojej ulubionej karmy?

Podpowiemy Ci, jak ją dobrze przechowywać.

 

Po starannym wyborze karmy dla swojego zwierzaka, masz nadzieję, że będzie mu odpowiadała przez długi czas. Jednak po pewnym czasie od otwarcia opakowania zauważysz, że zainteresowanie twojego czworonożnego przyjaciela pokarmem spada. Może to być spowodowane zmianami jakości karmy z powodu złych warunków przechowywania. W jaki sposób można odpowiednio przechowywać karmę, aby była jak najdłużej świeża i apetyczna dla Twojego zwierzaka?

Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu.

Producenci suchych karm oznaczają swoje opakowania „przechowywać w chłodnym, suchym miejscu”. Oznacza to, że najlepiej przechowywać karmę dla zwierząt w temperaturze pokojowej i unikać bezpośredniego kontaktu ze światłem słonecznym. Karmy przechowywane w zbyt wysokiej temperaturze lub bezpośrednio na słońcu prędzej się psują, ponieważ tłuszcz w nich zawarty utlenia się. Nadaje to pożywieniu goryczkowy posmak oraz nieprzyjemny zapach.

Warto podkreślić, że garaże, piwnice, czy wiaty zewnętrzne nie będą odpowiednim miejscem do przechowywania karmy. Są to obiekty nieogrzewane, których temperatura oraz panujące warunki zależą bezpośrednio od warunków zewnętrznych.

 

Przechowuj w oryginalnym opakowaniu

Przechowując karmę w oryginalnym opakowaniu, zapewnisz jej ochronę przed utratą swojego aromatu. Ważnym jest prawidłowe zamknięcie opakowania, aby powietrze nie dostało się do środka. Na oryginalnym opakowaniu znajduje się również wiele ważnych informacji – data produkcji i okres przechowywania, numery partii, informacje od producenta. Wszystko to będzie ważne, w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących jakości produktu.

Jeśli zdecydujesz się na przechowywanie karmy w pojemniku, zaleca się wybranie takiego, który wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szkła lub stali nierdzewnej. Za każdym razem, przed uzupełnieniem pojemnika nowo kupioną karmą, musisz go wyczyścić gorącą wodą i płynem, dobrze wypłukać i osuszyć. Ważnym jest, aby wsypać nową karmę do suchego pojemnika, ponieważ nadmiar wilgoci może spowodować, że produkt zacznie pleśnieć.

 

Kupując karmę dla swojego zwierzaka, zalecamy rozważenie, jaka ilość będzie dla niego najbardziej odpowiednia, gdyż nie ma potrzeby kupować jej zbyt wiele. Pamiętaj, im świeższy pokarm, tym bardziej będzie smakować Twojemu zwierzakowi!