Nature’s Protection Superior Care Veterinary Diet Gastrointestinal karma dla psa z problemami trawiennymi.

 

Choroby przewodu pokarmowego są najczęściej występującymi jednostkami chorobowymi występującymi u zwierząt domowych. Nieswoiste zapalenie jelit u psa  objawia się przewlekłymi biegunkami z zawartością krwi, wymiotami prowadzącymi do podrażnienia przewodu pokarmowego a co za tym idzie brakiem apetytu oraz wychudzeniem i silnym osłabieniem zwierzęcia.

Diagnozę IBD należy potwierdzić  wykonując szereg badań u lekarza weterynarii. Do podstawowej diagnostyki należy badanie kału ,morfologia krwi, USG  oraz endoskopia.

  Zapalenie żołądka to termin ogólnie określający stany zapalne w obrębie przewodu pokarmowego. Charakteryzuje się nagłymi wymiotami oraz biegunką. Kiedy zaczyna występować biegunka mówimy o stanie zapalnym jelit.

Przyczyną niepowikłanego zapalenia żołądka i jelit najczęściej jest zjedzenie zepsutego lub skażonego jedzenia, spożycie toksycznych roślin , połknięcie ciała obcego czy też choroby wirusowe.

Krwotoczne zapalenie żołądka i jelit to schorzenie , w przebiegu którego w wymiotach lub w kale pojawia się krew. W tym przypadku niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem weterynarii i wdrożyć odpowiednie leczenie i dietę. Nie leczone może prowadzić do śmierci zwierzęcia.

Optymalne żywienie dorosłych psów cierpiących na problemy układu trawiennego ma duże znaczenie w utrzymaniu ich zdrowia i kondycji. W przypadku psów z wrażliwym układem pokarmowym, stanem zapalnym jelit, wzdęciami, alergiami  przewodu pokarmowego oraz chorobami wątroby i trzustki, należy wybrać najlepszą pełnoporcjową, dietetyczną i lekkostrawną karmę weterynaryjną.

Karmy weterynaryjne powinny zawierać odpowiednią mieszankę białek, tłuszczów i węglowodanów a także witaminy i minerały, które pomagają psu w walce z określonymi schorzeniami. Najlepiej wraz z lekarzem weterynarii dobrać najodpowiedniejszą dietę dla swojego psa.

Zapewnienie psu kompletnej i dobrze zbilansowanej diety w bardzo istotny sposób przyczynia się do zachowania jego zdrowia i witalności.   Dzięki ciągle poszerzającej się wiedzy na temat zdrowia i chorób psów udało się opracować kompleksowe programy postępowania w żywieniu, które pozwalają opanować lub leczyć niektóre choroby.

We współpracy z hodowcami, ekspertami żywienia zwierząt oraz wykorzystaniu najnowszych technologii badawczych powstała dietetyczna, sucha karma dla dorosłych psów Superior Care Gastrointestinal. Karma ta jest przeznaczona dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym, nadwrażliwością jelita grubego oraz zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.

Superior Care Gastrointestinal zawiera unikalny składnik -MicroZeoGen, który jest jednym z najważniejszych minerałów. Badania naukowe dowodzą ,że korzyści z przyjmowania MicroZeoGenu są niezwykle szerokie. Pomaga usuwać toksyny, metale ciężkie, amoniak i inne patogeny z organizmu psa. Pochłania szkodliwe bakterie i ich toksyny w jelitach. Stymuluje wydalanie toksyn z organizmu, wspomaga działanie przeciwutleniaczy w organizmie. MicroZeoGen wzmacnia wchłanianie się składników odżywczych. Pomaga wzmocnić układ odpornościowy zwierzęcia.  Minerał ten przyśpiesza odbudowę tkanki kostnej po urazach ,stymuluje wzrost włosów, chroni przed radioaktywnym Cezem 137 i całkowicie eliminuje jego obecność w niektórych tkankach i organach. Redukuje neurologiczne powikłania cukrzycy. Uznany został za nowy środek wspomagający leczenie raka.

Karma Superior Care Gastrointensinal , posiada starannie zbalansowane ilości aminokwasów, jest bezzbożowa, bezglutenowa, dzięki czemu zredukowane jest ryzyko wystąpienia alergii pokarmowych na białka zbóż. Starannie wyselekcjonowane źródła białka wspierają prawidłowy skład łez, co może pomóc wyeliminować brązowe plamy łzowe wokół oczu, kufy i łap.

Karma zawiera tylko jedno źródło białka, którym są białe ryby. Wysoka zawartość łatwostrawnego białka ryb zapewnia optymalną regenerację enterocytów, odnowę kosmków jelitowych i optymalne wchłanianie pierwiastków śladowych. Białe ryby są doskonałym źródłem wysokiej jakości białka i niezbędnych składników odżywczych takich  jak kwasy tłuszczowe Omega 3, które wspierają ogólny stan zdrowia oraz zmniejszają stany zapalne w jelitach. Proteiny białych ryb są niezwykle korzystne dla psów z problemami żołądkowo-jelitowymi, ponieważ zawierają niewiele tłuszczu i są łatwostrawne. Obniżona zawartość tłuszczu hamuje stymulację trzustki u zwierząt z zewnątrzwydzielniczą niewydolnościątrzustki.  

Węglowodany rozpuszczalne ( FOS I MOS)- fruktooligosacharydy i mannooligosacharydy są wykorzystywane przez bakterie przewodu pokarmowego co zapewnia stabilizację mikroflory jelitowej i dostarcza energii komórkom jelita grubego. Zapobiegają  biegunkom oraz zaburzeniom trawiennym na tle infekcji .

Należy pamiętać ,że odpowiednia dieta pozwala kontrolować podaż tłuszczu i glukozy, redukować metabolizm tłuszczów oraz kontrolować prawidłową masę ciała zwierząt. Dzięki coraz lepszemu zrozumieniu potrzeb zdrowych i chorych psów w przyszłości będzie możliwe opracowanie nowych bardziej skutecznych karm, które będą kompleksowo chroniły ich zdrowie.