Co tak naprawdę wiesz o diecie bezzbożowej?

Co tak naprawdę wiesz o diecie bezzbożowej? Jesteś przekonany, co do korzyści, które ze sobą niesie? Jeśli nie – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie krótki artykuł na jej temat.

„Karma bezzbożowa – innowacja w żywieniu zwierząt”

Sklepy mają specjalne półki dla produktów, które pozbawione zostały pewnych składników. Produkty, bez cukru, glutenu, czy laktozy stają się coraz bardziej popularne. Coraz to więcej osób decyduje się przejść na dietę bezzbożową. Robią to, aby zapewnić sobie zdrowie oraz naturalne żywienie. Dużą popularnością cieszy się również karmienie psów i kotów karmą bezzbożową. W tym krótkim artykule przedstawimy Wam kilka powodów, dla których warto wybrać taki rodzaj odżywiania dla Waszych zwierząt.

Łatwiejszy proces trawienia

Jeśli Twoje zwierzę ma wrażliwy układ trawienny i doświadcza zaburzeń żołądkowo-jelitowych, warto wypróbować karmę bezzbożową. Jest ona łatwiejsza do strawienia i nie obciąża przewodu pokarmowego, co czyni ją doskonałym wyborem, jeśli chcesz uniknąć problemów trawiennych.

Mniejsza szansa na alergie

Około 10% wszystkich zwierzęcych alergii, to alergie wywołane niektórymi składnikami karmy. Z tych 10% około jedna dziesiąta zwierząt ma alergię na zboża (zwykle pszenicę). Karma bezzbożowa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, co oznacza, że nie powoduje łuszczenia się skóry, swędzenia, zaczerwienienia, czy utraty sierści. Ponadto karma bezzbożowa może poprawić kondycję skóry i sierści Twojego zwierzęcia.

Więcej białka pochodzenia zwierzęcego

W odróżnieniu od zwykłej karmy, w karmie bezzbożowej ziarna zwykle zostają zastąpione ziemniakami, a ilość białka pochodzenia zwierzęcego jest większa. Oznacza to, że Twoje zwierzę dostaje więcej aminokwasów, witamin i minerałów – czyli składników odżywczych, niezbędnych do utrzymania w zdrowiu całego ciała. Ponadto białko zwierzęce dostarcza więcej energii, poprawia kondycję skóry i sierści oraz prowadzi do małego, zwartego stolca.

Łatwiejsza kontrola wagi

Podając karmę, która nie zawiera zbóż, zwierzę poczuje uczucie sytości wcześniej i pozostanie zaspokojone przez dłuższy czas. Ułatwia to kontrolę oraz utrzymanie optymalnej wagi zwierzęcia. Jeśli masz trudności z przeciwstawieniem się Twojemu zwierzęciu, które ciągle prosi Cię o jedzenie i boisz się o jego wagę, karma bezzbożowa w takiej sytuacji jest doskonałym wyborem. Zapewni ona Twojemu zwierzęciu uczucie sytości na dłużej.

Funkcjonalne dodatki poprawiające ich zdrowie

Oprócz głównych zalet, karma bezzbożowa jest wzbogacona o dodatki funkcjonalne, takie jak: błonnik i probiotyki, które poprawiają procesy trawienne, naturalne przeciwutleniacze, które wzmacniają układ odpornościowy, L-karnitynę, która przyczynia się do kontroli masy ciała i inne.
Takie dodatki funkcjonalne zapewniają karmie dodatkowe korzyści w utrzymaniu i poprawie zdrowia Twojego zwierzaka.
Mimo, że karma bezzbożowa stała się na tyle popularna, że wydaje się być kwestią trendów, to jest ona rzeczywiście bardzo korzystna dla zdrowia i organizmów zwierząt. Jeśli zdecydujesz się na zmianę dotychczasowej karmy na bezzbożową, wprowadzaj ją powoli do diety swojego zwierzaka. Zacznij od mieszania karmy bezzbożowej ze starą karmą przez kilka dni, aby uniknąć problemów żołądkowo-jelitowych poprzez nagłą zmianę karmy.